صرفا لب و دهن نباشیم !

  • سه شنبه ۱۹ آذر ، ۱۸:۲۰ ب.ظ
  • روزنوشت
  • ۳۵۷۵ بازدید

بعضی آدم هایی که داریم کنارشون زندگی و گاها کار میکنیم صرفا لب و دهن خالی هستن ! تو هر زمینه ایی اظهار فضل میکنن و تو همه امور سررشته که نه تخصص کافی و لازم رو دارن ! البته این نظر خودشون نسبت به خودشون هست و همیشه سعی میکنن به وسیله بازی کردن با کلمات درشت و سخت خودشون رو یه سر و گردن بالاتر از دیگران نشون بدن !
نمیدونم چقدر با اینجور آدم ها برخورد داشتین و چقدر از دستشون کلافه شدین . تو دوست و فامیل و همکار و فضاهای دیگه زیادن و اگر تا حالا پرتون به پرشون نگرفته خیلی خوش شانسین ! من که دارم چند وقتیه از این موضوع به شدت رنج میبرم و اذیت میشم چون اعتقادم اینه که آدم باید هر روز تشنه یادگیری باشه و وقی دم از قدرت و فهم بالا زدن یعنی نفهمه مطلقه !
برخورد شما با اینجور آدم ها چطوریه ؟ دور و بر شما از این موردها هست ؟

تعداد نظرات این پست [ ۱۳ ] است ...

۱۹ آذر ۹۸ ، ۱۸:۲۶

البته ما به کسایی میگیم صرفا لب و دهن هستند که حرف میزنن اما عمل نمیکنن

مسعود
۱۲ دی ۹۸ ، ۱۱:۳۳
کاملا موافقم ..
۱۹ آذر ۹۸ ، ۱۸:۳۰

از این موارد هست..فراوان... بیشتر مواقع فقط سکوت به انسان آرامش می دهد...این افراد طبل توخالی هستند و مطمئن باشید هر کسی کمتر صحبت کند اما به موقع حرف بزند، عزیزتر هست و خواهد بود!

به تجربه عرض می کنم خدمتتان!!

مسعود
۱۲ دی ۹۸ ، ۱۱:۳۳
ممنون از تجربیات گران بها :*
۱۹ آذر ۹۸ ، ۱۸:۴۳

معمولا لبخند میزنم و با حرفاشون موافقت میکنم یا اینکه چیزی نمیگم :) یکی میگفت : "یک شیر خودش رو درگیر عقاید یک گوسفند نمیکنه" و به نظرم هم معقولانه هستش. آدم هرچقدر بیشتر از علوم یاد میگیره میبینه مطالب خیلی بیشتری هست که یاد بگیره تا حدی که شخص فکر میکنه یک آدم جاهل هست ولی خوب افرادی که دانش کافی ندارن و خودشون رو محدود به دونسته هاشون کردن برای اینکه به سراغ یادگیری نرن خودشون رو علامه دهر میدونن. تو زندگی قراره خیلی از تفکرات به رنگ ها و نوع های مختلف ببینین لازم نیست حتما همشون رو اصلاح کنیم! فقط میشه افراد رو از اونچه که میدونن آگاه ترشون کنیم (فکر کنم حرف گالیله هستش) از این نوع افراد هم در فامیل هست ،هم در همسایه، هم در بلاگ بیان :)

+ فکر کنم کامنت اولم باشه تو اینجا ولی مطالب واقعا خوبی دارین! جدای از مطالب خوب دیدمو هم به طراحی وب باز کردین :) خلاصه ممنونم ازتون! خوشحال و سلامت باشین

مسعود
۱۲ دی ۹۸ ، ۱۱:۳۱
"یک شیر خودش رو درگیر عقاید یک گوسفند نمیکنه"
همین و بس !
۱۹ آذر ۹۸ ، ۲۰:۱۷

به نظرم باید مینوشتی دور و بر کسی هست که این موردها نباشه یا زیر 5 تا دور و برتون هست چونکه به نظرم کشور ما پره از افراد بادانش یک سانتی متر در هر زمینه ای. یه زمانی فکر میکردم این افراد چجوری روشون میشه این حرفا رو بزنن و حالا من روی خودم نمیارم ولی بقیه ضایعشون نمیکنن توی جمعهای مختلف. بعدا دیدم که اتفاقا از نظر خیلیا این افراد ادمای خیلی بادانشی محسوب میشن.

لب و دهن بودن ظاهرا یه روشه برای سری توی سرا درآوردن

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۳
دقیقا باهات به شدت موافقم :دی
۱۹ آذر ۹۸ ، ۲۰:۲۹

یهو یاد کلاس شیشم افتادم که یه درسی داشتیم پر شو تا خالی شوی.

من میگم بذاریم خالی بمونن و خودمونو هی با آب تازه پر کنیم و به ریششان بخندیم که آب داخل کوزه شون داره راکد میشه.

خندیدن رد خفا خیلی راه خوبی برای جلوگیری از اعصاب خوردی است

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۱
تعبیر جالبی بود مرسییییی 3>
۱۹ آذر ۹۸ ، ۲۰:۴۲

جواب ابلهان خاموشی است.

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۰
کامل و واضح :دی
۱۹ آذر ۹۸ ، ۲۲:۳۸

کلافه کننده اند ولی مشکل اینه که وقتی میگن یه نفر رو خدا زده یعنی دقیقا همین. بیچاره خودش نمیفهمه "همه" راجع بهش چجوری فکر میکنن و زندگی عجیب و ناراحت کننده ای داره. هیچ وقت دوست واقعی تقریبا نداره اگه هم باشه یه آدمیه که نمیفهمه این بنده خدا همش پوسته است. یعنی دور و برش همیشه با آدمای کوچیک تر از خودش پر میشه اگه پر بشه. من که شخصا دلم میسوزه ولی اگه کسی رو ببینم اینجوریه هر چند وقت یه بار یکی از چیزایی که میگه و انجام نمیده (فقط در حد حرف آدم خوبیه) رو به روش میارم تا یکم غرورش رو بشکنم.

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۳
خوب ما چه گناهی کردیم این آفریده های خاک تو سر رو داریم تحمل میکنیم :((
۲۰ آذر ۹۸ ، ۰۷:۳۸

خیلی خیلی آدمای رو مخین :-\ حالا شما فکر کن بخوای هرروزم ببینیشون

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۰
که من میبینمشون :))
۲۰ آذر ۹۸ ، ۱۳:۰۴

سلام و درود

چنین افرادی الا ماشاالله زیادن... کیه که باهاشون برخورد نداشته باشه. جالبه اگه خلاف حرفشون رو ثابت کنی فقط عمرت رو هدر دادی چون فقط میگن: عه نمی‌دونستم. زمان دبیرستان معلمی داشتیم که حرف جالبی میزد، هر وقت بچه ها چرت و پرت میگفتن می‌گفت: زیاد اظهار فضل نفرمایید، جمع چنین فضل هایی فضولاته... . :)

امیدوارم همیشه باآدم های خوب برخورد داشته باشین :)

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۱۰
انشالله که همیشه همینطور باششه ولی خوب اگر شانس منه که هیچکدوم اتفاق نمیافته :|
۲۰ آذر ۹۸ ، ۱۸:۴۱

کم نیستن از این موجودات عتیقه، اگه واقعا ناچار باشم فقط به اظهاراتشون گوش میدم و اگر نه که کلا گوش هم نمیدم و اون مکان را ترک میکنم. 

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۰۹
کم که زیادن !
۲۱ آذر ۹۸ ، ۲۰:۱۸

بله زیاد!

کلا به نظرم ما تا حدی مسوولیت نسبت به آگاهی هم نوعمون داریم. وقتی یه نفر قرار نیست بفهمه خب نفهمه. نباید از اعصاب و آرامشمون خرج کنیم براشون. چیز ارزونی نیست و راحت هم به دست نمیاد..

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۰۸
آخه مارو هم تحت الشعاع قرار میده :|
۲۴ آذر ۹۸ ، ۱۵:۱۰

من معمولا سکوت می کنم و اجازه میدم حرف بزنن تا بالاخره تموم شه، گاهی شده در حد یه جمله نظر میدم که قضیه به این سادگی ها هم نیست... ولی خیلی وقت ها اون یکی دو جمله رم نمی گم. 

 

این قضیه مخصوصا تو زمینه ی تخصصی خودم آزار دهنده است، چون یه سری موضوعات هست که حتی با وجود اینکه مربوط به رشتمه با قاطعیت اظهار نظر نمی کنم چون خیلی تو اون مورد خاص مطالعه نکردم  ولی خیلی ها با جزمیت راجع به همه چیز نظر می دن و باعث تعجبمه. 

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۰۲
من هم چاره ایی جز سکوت نمیبینم :(
۲۹ آذر ۹۸ ، ۱۲:۱۴

درود بر شما---چون تعدادشان بیش از حد تصوره لذا خوبست آنها را نشنیده بگیریم. البته گاهی نادانسته حرفهای خوبی هم میزنند.در این صورت عکس العمل مثبت نشان ندهیم بهتر است. هرگز در هیچ موردی ازشان سئوال نکنیم و بخصوص سعی نکنیم آنها را متوجه عیب خودشان بکنیم. آقا بی درمان است

مسعود
۰۸ دی ۹۸ ، ۱۹:۰۰
کاش میشد محسن جان کاش میشد !

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی