چالش ده سوال وبلاگی !

  • دوشنبه ۲۴ شهریور ، ۲۲:۱۷ ب.ظ
  • روزنوشت
  • ۱۰۴۳ بازدید

خیلی کم پیش میاد من حوصله ام بشه تو چالشی شرکت کنم ! کلا با طولانی نوشتن رابطه خوبی ندارم و دوست دارم همه چیز خلاصه و جمع و جور باشه ! این هم که دارم مینویسم حاصل یک هفته نوشتن بی وقفه من آخر شب هاس ! ممنون از امیــر که نمیشناسمش و اتفاقی چشمم به وبلاگش خورد گفتم تو چالشش شرکت کنم ولی شما حس کنید دعوت شدم !
۱. چی شد که به دنیای وبلاگ‌ها اومدی !؟
من به وبلاگ نوشتن با خوندن یه وبلاگ به اسم یک جراح تو بلاگفا ( که الان سال هاست فعالیتی نداره دیگه ) علاقه مند شدم . سال 84 بود فکر میکنم که تصمیم گرفتم بنویسم و به تقلید از اون وبلاگ شروع کردم به نوشتن خاطرات روزمره تا امروز که در خدمت شمام ..
۲.هدفت از نوشتن وبلاگ چه بود و چه هست !؟
من کلا خاطره بازی رو دوست دارم . اینکه برگردم تو آرشیو مطالبم و ببینم 4 سال پیش همین موقع تو چه موقعیت و فضایی بودم خیلی برام جذاب و جالبه . مورد بعدی اینه که همیشه نوشتم چون تنها راهیه که میتونم باهاش احساساتم رو بیان کنم و به شدت اهالی وبلاگنویس رو دوست دارم ..
۳. به نظرت چرا باید وبلاگ نوشت !؟
ثبت خاطرات میتونه یکی از قشنگترین اتفاقات زندگی هر آدمی باشه و کجا بهتر از وبلاگ ؟!
۴. به نظرت یه وبلاگ ایده آل چه مشخصاتی باید داشته باشه !؟ اصلا مشخصاتی باید داشته باشه !؟
بله ! باید متفاوت بود ، متفاوت نوشت و متفاوت رفتار کرد . من همیشه تو فضای وبلاگنویسی سعی داشتم تو ذهن مخاطبم یه وبلاگ ساده مثل دیگران نباشم . من حتی قالب های وبلاگم رو خودم طراحی میکنم و سعی میکنم هر سال یه تفاوتی نسبت به سال قبل داشته باشم ..
۵. بیشتر کدوم موضوع رو در وبلاگ ها دوست داری !؟ یعنی بیشتر چه وبلاگ هایی رو دنبال میکنی !؟
روزنوشت برای من جذابترین قسمت وبلاگ هایی که دنبال میکنم ..
۶. نظرت راجع به سرویس های وبلاگ‌دهی چیه !؟ و برای بهتر شدنشون چه پیشنهادهایی داری !؟
من تقریبا به جز بلاگ اسکای تمام سرویس های وبلاگدهی رو تست کردم و الان 5 ساله که دارم توی بیان فعالیت میکنم . به نظرم بهترین سرویس وبلاگدهی فارسی در حال حاضر بیان هست و پیشنهادم به مدیران و برنامه نویسای این شرکت به روز شدن ! بیان هنوز توی 5 سال پیش خودش مونده !
۷. نظرت راجع به محیط وبلاگ نویسی ( افراد ) چیه !؟ و برای بهتر شدنشون چه پیشنهادهایی داری !؟
از قالب هایی استفاده کنن که تمرکز افراد رو ببره روی محتوا ! ز رنگ ها و شکل هایی استفاده کنن که به فضای نوشتنشون بخوره .
۸. ویژگی‌ای از بلاگری دیگه که دوست داشتین اون ویژگی رو داشته باشین ؟!
خسته نشم از نوشتن ! من تو نوشتن خیلی مودی هستم ! یک ماه با علاقه میویسم و یه دفعه چند ماه به پنل بلاگم هم سر نمیزنم !
۹. چندتا از لبخند هایی که در بلاگ بیان ( و سرویس های دیگه ) داشتید رو با ما در میان بذارید ؟!
مراجعه بشه به این پست : بز کوهی هستم !
۱۰. بدون تعارف ترین حرفتون با وبلاگ‌نویس ها چیه !؟ چیزی هست که بخواید بگید و ما بهش اشاره نکرده باشیم !؟
هیچوقت فضای وبلاگ رو ترک نکن ! درسته دسترسیش مثل شبکه های اجتماعی نیست ولی حس و حال خودشو داره ! هر وقت خسته شدن از نوشتن یه مدت فاصله بگیرن دوباره اشتیاق قبل رو به دست میارن ..

نوید میدهند این مرز دار جوانان را ..

  • يكشنبه ۲۳ شهریور ، ۱۱:۳۱ ق.ظ
  • روزنوشت
  • ۷۰۳ بازدید

و آن روز که حسنک را بر دار کردند ، استادم ، بونصر ، روزه بِنَگشاد و سخت غمناک و اندیشه مند بود چنان که به هیچ وقت او را چنان ندیده بودم . می گفت :« چه امید ماند ؟ » و خواجه احمد حسن هم بر این حال بود و به دیوان ننشست .
و حسنک قریب هفت سال بر دار بماند ، چنان که پای هایش همه فروتراشید و خشک شد ، چنان که اثری نماند تا به دستوری فروگرفتند و دفن کردند ، چنان که کس ندانست که سرش کجاست و تن کجاست ...
#نوید_افکاری

برای عرفان ، طراحی که دیگر نیست ..

  • دوشنبه ۱۰ شهریور ، ۲۰:۰۹ ب.ظ
  • روزنوشت
  • ۱۳۰۹ بازدید

فکر کنم کلا یکی دوبار باهاش صحبت کردم . ازم راجع به طراحی قالب پرسیده بود و چندتا قالبش خطا داشت براش برطرف کردم . 4 یا 5 سال پیش بود اگر اشتباه نکنم . از اون موقع یهو غیبش شد و کسی ازش خبر نداشت . وبلاگ های بیان پر شده بود از قالب هایی که طراحی کرده بود و وبلاگ خودش هم پر بود از کامنت هایی که بدون جواب مونده بود . چند روز پیش یکی از رفقای بلاگ نویسم بهم خبر داد عرفان خودکشی کرده ! چند سال پیش ! پیگیرش شدم دیدم خبر درسته و طراح قالب های بیان دیگه بینمون نیست و دلیل خاک خوردن وبلاگش هم همین کوتاه بودن دستش از دنیاست ..
به شدت متاثر شدم و به هم ریختم . یه پسر زیر 20 سال با چه دغدغه ایی میتونسته این کارو بکنه ؟ با چه هدف و انگیزه ایی دست به خودکشی زده و هزارتا سوال بی جواب دیگه .. روحت شاد طراح قشنگ ترین قالب های بیان و ممنون از رفیعه عزیز برای پیگیری این موضوع ..