هر شهروند ؛ یک خیانتکار !

  • يكشنبه ۸ آذر ، ۲۰:۰۷ ب.ظ
  • روزنوشت
  • ۳۰۸۳ بازدید

عنوان مطلب شاید یکم کلی گویی باشه و این حس رو به شما منتقل کنه مثل سایت های سیاسی وابسته به نهاد خاصی دارم یه شبکه رو میکوبم ولی در حقیقت اصلا اینطوری نیست ! من این قضیه رو از جنبه انسانیش نکاه میکنم و بدون هیچ قصد و نیت سوءیی بهش اعتراض میکنم !
شبکه منو تو امسال پنجمین سالگرد تاسیسش بود و تو این مدت خیلی بیننده پیدا کرده و خیلی هارو حتی از شبکه های خودمون کنده و مشتری ثابت خودش کرده ! که این مسئله هم گردن کسی نیست جز صدا و سیما کشور خودمون که اصلا سعی نمیکنه حس رقابت ایجاد کنه و فقط و فقط احساسی و مذهبی به قضیه نگاه میکنه ! من خودم به شخصه خیلی از برنامه هاشو نگاه میکنم و از مستند ها و سریال های خوبش لذت میبرم و حتی وقتایی که بیکار باشم تا نصفه شب بیدار میمونم تا تکرار برنامه های روز رو که از دست دادم ببینم ( مثل تکشو ، منوتوپلاس ، ... )
این وسط از یه سری چیزها هم واقعا ناراضیم ! از وقتی بچه بودیم یادمه به خوردمون دادن که جهان سویم ، از نظر رفاه و غیره تو پایین ترین رده های دنیاییم و یاد گرفتیم همیشه از همه چیز بنالیم تا سعی بر درست کردنش کنیم ! یکی از این موارد آزاردهنده برنامه " منوتو گزارشگر " ! که همیشه با دیدنش به حال خودمون قبطه خوردم و آه تاسف کشیدم از دست نادونی بعضی آدم های به ظاهر وطن پرست !
برادر من ، خواهر من ! ما سطح پایین ترین کشورهای جهان ، جزو ناپایدارترین و خورده پاترین مرکزهای اقتصاد جهان ؛ همه اینها درست ! ولی به نظر خودت فیلم گرفتن از مشکلات و معضلات داخل کشور و نمایش اون برای کل جهان چیزی رو حل میکنه ؟ جز اینکه وضعیت رو روز به روز بدتر میکنه و چهره مارو بیشتر از پیش خراب میکنه ؟

چند روز پیش یه آقایی یه فیلم گرفته بود از یه درختی تو خیابون ولیعصر که قطع شده بود و با صدای خودش هم ماوقع رو گزارش میکرد ! میگفت بله ! اینم از ایرانی های قاتل طبیعت که این درخت بی زبون رو قطع کردن ! منوتو خواهش میکنم این ویدیو رو پخش کن تا همه بشناسن شهرداریه کثیف رو ! عزیزه من ! شما رفتی بپرسی مشکل چی بوده که این درخت قطع شده !؟ علتش رو دونستی بعد قضاوت کردی ؟
 ای کاش به جای این جور ویدیوها کمی هم از نکات مثبتی که تو کشورمون داریم حرف میزدیم و سعی در تبلیغش داشتیم . به قول پسر عمه ام که چند سالیه آمریکا درس میخونه میگه ایرانی ها تنها مشکلشون وطن پرست نبودنشونه ! بر عکس آمریکایی ها که دم خونه هر کردومشون یه پرچم از کشورشون نصبه و هر روز صبح بهش یه نگاه پر از غرور میندازن ...
کمی فکر کنیم ؛ همین ...

تعداد نظرات این پست [ ۳۵ ] است ...

۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۰۹
تامل برانگیز بود :)
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۳
بسیاز زیاد :)
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۲۹
سلام ،
عنوان رو که دیدم گفتم : یعنی چرا اینو نوشتید ... ؟!؟!
درسته ...
می دونید این کارشون شبیه چیه ... ؟!؟!
تف سر بالا ... !!
چیزی که مایه سرشکستگی و ننگ خود آدم میشه ...
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۱
تف سر بالا !
دقیقا !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۳۷
راست میگی , ایرانی ها اونقدرها هم وطن پرست نیستن ولی کار از اونجایی به اینجا رسیده که فقط خراب تر شدن دیدن نه بهتر شدن همه چیز رو , برای همین هم نکات و نقاط منفی و ضعف ها براشون بیشتر اهمیت پیدا کرده تا سازندگی ها , صدا سیما در برابر این برنامه اگر بیاد همون سازندگی ها رو نشون بده این یک عمل خوبه و فرهنگ سازیم میشه
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۱
اگر بیاد انجام بده که نمیده :|
مشکل اینجاست که قطع کردن و از ریشه زدن مسایل جایگزین رقابت و تجزیه تحلیل شده !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۴۱
هه
خب یعنی چی؟
قضیه هرس کردن درخت های دانشگاه ماست.
نصف نشریات مطلب زدن چرا دارین درختارو قطع میکنین!!!!
آخه درختای دانشگاه رو برا اینکه هرسال هرس نخواد یباره خیلی شاخه هاش رو قطع میکنن.

مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۰
درشت نمایی کردن و تابو ساخت از بدی ها کار درستی نیست :)
م
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۰:۵۲
اتفاقا منم میخواستم بگم ما تنها چیزی که نیستیم وطن پرسته دیدم خودت گفتی! 
میگن ژاپنی ها یه خصوصیتی که دارن اینه که اگر یه توریست  ازشون سوال سیاسی بپرسه یا بخواد کاری کنه که اونا سر درد دل رو باز کنن هیچ حرفی به طرف نمیگن و فقط لبخند میزنن این یعنی" به تو چه مسایل ما به خودمون مربوطه! " 
مملکت آدم مثل خونوادشه انگار یه زن و شوهری دعواشون بشه بعد یکیشون بره در خونه همسایه و سیر تا پیازو بگه حل که نمیشه هیچ غرور و شخصیتت رو هم به باد میدی. وقتی تو زورت نرسه یه موضوع ساده  رو تو مرزهای خودت حل کنی یه نفر از اون ور دنیا چی کار میخواد برات بکنه؟ هیچ وقت قبول نداریم که اصلاح رو از خودمون شروع کنیم تا یه درصدی از مشکلات کم بشه
شاید اون اوایل ماهواره یه اهرم فشار بود اما الان هر افشاگری هم بشه مسولین تو ایران هیچکس به هیچ کجاش حساب نمیکنه:-) این یعنی شاید نیتمون درست بوده اما راهمون اشتباه بوده .
نمیدونم سریال فارگو رو دیدی یا نه ولی من وقتی این سریالو میدیدم باورم نمیشد واو به واو این سریال بر اساس واقعیت باشه بس که بی قانون و بی نظم بودن و کارا رو شرتی پرتی انجام میدادن حالا اگر ما بودیم بعد از افشای جنایت و سهل انگاری ها میخواستیم بریم شبکه های اجتماعی و تو ماهواره از صدر تا ذیل خودمون رو به فحش بکشیم در حالیکه اونا هنر اینو دارن که هم حرفشون بزنن هم غرور و عزتشون رو خدشه دار نکنن
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۸:۵۹
واقعا موافقم باهات م عزیز !
یه بار از ژاپنی ها پرسیدن چرا شما مرگ بر آمریکا نمیدین ؟ گفتن ما نیازی نداریم ! همین که تلفن های روی میز رییس جمهور آمریکا پاناسونیکه برای ما بسه !
این یعنی اوج وطن پرستی و باور به قدرت ها !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۱:۰۵
اتفاقا من هم با گزارشگر مشکل دارم.  طرف از مریخ نمیاد یه جا آشغال بریزه که، خودمون ریختیم اگه برامون مهمه که یه جا کثیف نباشه و تمیز باشه اول اینکه خودمون اشغال نریزیم دوم اینکه خب تمیز کنیم...
این قسمت گزارشگر روی اعصاب من بود.
با تشکر از شما ^-^
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۸:۵۷
این هم میشه !
ولی دلیلی نداره بیایم بدی هارو جدا کنیم و به همه جهان نشون بدیم !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۱:۴۶
ولی مَن با اینکار موافقم . مشکلی رو حل نمیکنه ولی آدم دلش خنک میشه یِ جورایی ، چون حقیقتِ ایران همینِ تو بیشتر ویدیوهآ .
و به نظرم ارزششُ نداره به ایرانی بودن ـَم افتخار کنم .. :/
:حسِ وطن فروشی :))
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۸:۵۶
این حس باید از بین بره !
همیشه باید خوبی ها Blod بشه نه بدی ها !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۲:۴۰
ژاپنی ها هم که دیگه سوپر وطن پرستن به نظر من :)
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۸:۵۵
آره !
پاناسونیک تو همه جای دنیا استفاده میشه و این یعنی نفوذ !
۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۲:۵۶
من و تو کلا بحث های سیاسی یک جانبه ای داره که بنظرم اگه یه بچه ی ده ساله رو بنشونی جلوش متوجه میشه.اما امان از بعضی آدم های هیکل گنده.
اوایل منوتو رو بخاطر رنگ و لعاب برنامه هاش میدیدم.هنوز هم به قول شما بعضی برنامه هاشو دوست دارم اما جبهه گیری های سیاسی خنده دارشون,مسخره کردن هاشون باعث شده کلا نتونم تحملشون کنم.بعد مردم ما خودشون رو کردن بازیچه این کانال و مشکلاتشون رو جار زدن,تا جایی که آمنه که اصلا ایرانی نیست(فکر میکنم افغان باشه,و اصلا هر کشور دیگه ای)به خودش جرات میده و سیاست های ما رو مسخره میکنه.
این پست عالی بود!
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۸:۵۵
دقیقا منم موافقم باهات !
بعضی چیزهاشو اصلا دوست ندارم و نمیپسندم ولی بعضی برنامه هاش آدمو به فکر فرو میبره !
ممنون ...
۰۹ آذر ۹۴ ، ۰۰:۰۲
واقعا خیلی صحبتاتون جالب 
مشکل از ماس که به جای اینکه خودمونو کشورمونو ببریم بالا بدتر خودمونو کوچیک نشون میدیمو تفکرات غلط دیگران رو راجب کشورمون تجدید میکنیم
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۳
دقیقا همینطوره !
۰۹ آذر ۹۴ ، ۰۹:۱۲
ای بابا...
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۲
هی روزگار ...
۰۹ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۰
والا هم متنت و هم سوژت خیلی جالب بود....به شخصه منو یاده خاطرات زیادی انداخت..هم گفته ها و شنیده هام از بستگان و یا دوستای که اونور بودن و هم از تجربه های خودم تو سفر خارج از ایران ..در مجموع من هم به این تنتیجه ای که پسر عمت گفته بود رسیدم که :
ایرانی ها تنها مشکلشون وطن پرست نبودنشونه !
گفتی آمریکا یاده دختر خالم افتادم که بچه هاش بیماری MPS که یه بیماری نادره دارن و کمپانی مکدونالد هزینه درمانشون و تقبل کرده (همین مکدونالدی که تو رسانه های ایران هی میکوبنش) و بستگان دیگه ام که اتفاقا همونجان و بجای کمک هی سعی میکنن اونو نا امید کنن...
و یاده خودم افتادم... یاده یه خاطره دیگه که تو استانبول از پرچم یه فلسطینی که همسایمون بود و رو بالکنش نصب بود...تو کل محله ما فک نکنم فلسطینی دیگه ای می بود...ولی همون یکی  پرچم کشورش برد بالا...یا اون فلسطینی که یادم میاد نقشه کشورش رو گردن بندشو گذاشته بود....اونروز من به مسئله پی بردم که چطور میشه یه دنیا میخوان یه ملت نباشه ولی اون ملت میخواد و موفق میشه بگه من هستم...جالبش این بود که تو واحد روبروی ما دوتا ایرانی بودن که ما دو هفته بعدش فهمیدیم که تو ساختمونم ایرانی هست ...تازه اونم شانسی .....در مورد مهمان نوازی هموطنامون یه خاطره که یکی از هم اتاقی هام واسم تعریف میکرد که یک سال آلمان بود بدون اینکه بره هتل و از طریق سایت مهمان نوازی کوچ سرفینگ =Couch Surfing تونسته بود یه سال بدون هیچ هزینه ای اونجا بمونه تازه یکی از صاحب خونه هاش که یه آقا و خانم جوونی بودن رفتن تو فسبوکش و تاریخ تولدش و پیدا کردن و براش جشن تولد گرفتن و کلی چیز دیگه ....واقعا آدم باس بگرده تو ملت های دیگه اونوقته که میفهمه چرا اونا اونن و چرا ما این....چه میشه کرد تنها میتونم تاسف بخورم برا خودم و هم وطنام...
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۴
واقعا موافقم باهات !
تمام مشکل ما نداشتن عشق و مهر به وطنه !
نمایش دادن بدی ها و زشتی ها و کم و کاست ها هیچ سودی نداره !
۰۹ آذر ۹۴ ، ۲۳:۲۶
کاش فقط وطن پرست نبودن متاسفانه وطن فروشن!

شاید چیزکوچیکی به نظر بیاد ولی واقعا مسخره اس که یه سری ادما از اوووون کله دنیا میکوبن با کلییی خرج میان فقط یه مسجد اصفهانو میبینن و میرن. بعد ایرانیا هنوز مسجد شهر خودشونو ندیده میکوبن باز با کلیییییی خرج میرن مسجد یه کشور دیگه رو میبینن که بعضا مشابه ان! بعد که واسه پروژه دانشجویی مجبوووور میشن بیان مسجد شهر خودشونم ببینم غر میزنن که سه هزار تومن زیاده.
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۲
نگووو که دلمون خونه ...
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۲:۰۷
واقعا حقیقتو گفتی 
: ((
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۲
حیف ...
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۵:۲۶

سلام چطورمیشه یه کدبنویسی که یه کادرباشه ویه متن توش بالای وبلاگ

مثل همین کمپین قطره قطره

مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۰۲
باید کد نویسی بلد باشی ...
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۴۲
من زیاد نگاهشان نمی کنم! ما که اصلا ماهواره نداریم! اما برنامه سقوط هواپیمایش را اگر وقت کنم شش ماه یک بار چه بشود ببینم! در ضمن تاکید می کنم که ما ....!
در مورد برنامه گزارشگر هم باید بگویم که بله این کار بدون دانش خبرنگاری یک سری ویدیو به همراه یک سری متن است که برداشت غلط را هم می تواند متبادر سازد.
شما چقدر سر و کله ی وبلاگت با کلاس است! والا آدم می ترسد بیاید اینجا مثل دید زدن نمای ساختمان های بالاشهری ها می ماند برای یک پسر بچه ی کارگر که هر روز با پدرش می آید بنایی در بالاشهر!
مسعود
۱۰ آذر ۹۴ ، ۱۹:۴۵
تشبیه !
خیلی خوب از پسش بر میای !
ما ظاهرمون بالا شهریه ! تو آخرین انباری سمت چپ ساکنیم ...
۱۰ آذر ۹۴ ، ۲۰:۲۵
میدونی قبلا دنبالت کردم ولی چون پستات زیاد بود و ریز نمیخوندمشون :)
اما خب حالا دنبالت میکنم بینم قضیه چی به چیه :))
مسعود
۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۱۸
جدی فونت ریزه ؟
باید یه فکری به حالش کنم .
ممنون که گفتی ...
۱۰ آذر ۹۴ ، ۲۲:۱۰
ممنون بابت حضورتان ..
راستش برنامه ای داشتم برای ساخت ویدیو از ایران و نشان دادن همه زیبایی هاش و منتشر کردن در صفحات اجتماعی
ولی خب قسمت نشد و جواب اقامت اومد و باید بروم و به اروپا
این ایده رو به شما میدهم
شما بسازید و نشر بدید تا این ایران هراسی از بین بره
کاش میشد بمانم و ایده را پرورش بدم
اگ دوست داشتید بسازید حمایت میکنم
نرم افزار های زیادی بلدم:)
میشه بهبودش داد..
تلاش می خواد
ولی خب..
مسعود
۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۲۰
به به ، به سلامتی و موفقیت ...
از همون ور هم میشه خیلی کارها کرد .
چشم حتما همکاری میکنیم ...
۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۸
سلام و درود.
با کلیات حرفات موافقم و بیشتر دوستان هم همین نظر رو داشتن. تقریبن.

اما این همه ویدیو هایی که از مشکلات حرف می زنه و تو شبکه های ماهواره ای پخش میشه سر منشا خاصی داره.
اینکه ما ایرانیا مثل آمریکاییا و یا به قول اون دوستمون ژاپنی ها وطن پرست نیستیم هم سر منشا خاصی داره.
سالها نه بلکه قرن هاست مسئولین مملکتی خودشون رو از مردم جدا می دونن و کارهایی پس پرده انجام میدن که نباید و جلوی مردم جور دیگه ای بازی می کنن. چند نمونه اش هم تو زندان بودن و با وثیقه های میلیاردی ازادن که همتون میدونید.
سالهاست سانسور و سرکوب بیداد می کنه.
سالهاست خیای ها رو می برن و خبری ازشون نمیشه.
حق گویی و اعتراض نتیجه ی خوبی تو ایران نداره.
با هر وسیله ای هر صدایی جز تعریف از خودشون خفه میشه.
هر دولت و حکومتی مردم رو سپربلای خودش کرده.
تا همینجاش بسه...
اینهمه جدایی دولت و حکومت از ملت باعث همین اعتراض های کورکورانه و دست و پاز دن های بی خود میشه.
خوب اونایی هم که میخوان از آب گل الود ماهی بگیرین نونشون تو روغنه با این جور مسایل.
فکر کردی شبکه ای مثل من وتو بودجه اش از کجا تامین میشه؟

تا همینجا کوتاه می کنم.

مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۷
کاملا موافقم باهات و جای هیچ حرفی برام نموند ...
۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۵:۴۲
واقعانمیدونستم!!!!!!!!
منظورمن این بودکه کدش چیه؟
مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۹
باید واست انجام بدم داداش .
۱۲ آذر ۹۴ ، ۱۷:۵۱

منظورمن اینه که کدش چیه؟

مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۵۳
کدی نیست داداش باید چند خط برات بنویسم ...
۱۲ آذر ۹۴ ، ۱۷:۵۱

من کی دادزدم؟

مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۵۳
:/
۱۳ آذر ۹۴ ، ۱۰:۴۲
ایران قبل تر از اینکه رییس جمهور و رهبرش فلانی و بیسانی باشند،
شاهش کوروش و داریوش  و بعد از اونها بود...هرگذشته ای آینده ای داره و هر آینده ای گذشته خاص خودشو.

فعلا که متولد ایرانم،کشور جزیی از وجود آدمه.پس بهتره به جزیی از وجودمون احترام بذاریم... 

مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۵
لایک :)
۱۹ آذر ۹۴ ، ۱۰:۲۸
تنها مشکل ایرانی ها ؟!
غلطه آی غلطه غلط غولوطه غلطه :دی
به پسر خاله ی عزیزتان که مثل هزاران نفر دیگر فقط بلدند بروند خارج و از امکانات آنجا استفاده کنند و بعد درباره ی وضعیت ما نظر بدهند صرفن چون فارسی بلدند بگویید که وطن پرستی خشک و خالی به جایی نمیرسه ...
ما اگر وطن پرست شویم آمریکا نمیشویم ... ولی اگر آمریکا شویم شاید وطن پرست هم شویم ...
یعنی وطن باید خدماتی ارائه کنه تا شهروندانش به رضایت برسن بعد بیان تصمیم بگیرن که وطنشون رو چقدر دوست داشته باشن.

جلوی عقده های اجتماعی مثل این فیلم رو نمیشه گرفت .
مباحث جامعه شناسی رو نمیشه با پست وبلاگ جمع و جور کرد عزیز :دی
مثل خیلی احمق ها (نه شما البته !) که میان راجع به بدی های طلاق مینویسن ... و با افسوس میگن که وای چقدر مردم بی تحملند ...

درحالی که نمیدونن این پدیده اجتماعیه و به خود شخص نویسنده و جامعه ای که توش زندگی میکنه مربوطه ... و با نوشتن نمیشه آمارشو آورد پایین ... چه بسا وقتی خودش گرفتار این معضل شد و بعد بیاد نوشته های خودش رو بخونه، به خودش فحش میده :دی

 پس نوشتن خشک و خالی برای تغییر دیگران  راه  به جایی نمیبره ...
تغییر رو باید از خودمون شروع کنیم !

راستی میدونم جنبه ی بالایی داری ! چون نویسنده ی خوبی هستی ! سری بهم بزن


مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۴
متن انتقادیت کاملا درست و به جا بود .
ممنون که وقت میذارید ...
۲۰ آذر ۹۴ ، ۱۴:۵۷
واقعا!!!!!
مسعود
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۰
متاسفانه ...
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۲:۳۸
خب بنویس
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۳۹
:/
۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۶:۰۸
دقیقا .
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۳۷
ممنون ...
۲۲ آذر ۹۴ ، ۲۰:۴۶
خب وقتی سرگرمی خودمون ایراد گرفته به همه چیزه مملکتمون از آدماش تا سیاستمداراش ...
دیگه نمیشه از شبکه ای که برای همین کار ساخته شده انتظاری داشت !
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۳۰
موافقم باهات رفیق !
با نهایت تاسف !
۲۴ آذر ۹۴ ، ۱۰:۱۴
میدونی؟!
اون جاهایی که گفتی از نظر فلان و فلان،در پایین ترین سطحیم را قبول ندارم چون اصلا اینطور نیست...مثلا این موسساتی که هر از گاهی یک رتبه واسه سطح رفاه و اینجور چیزا اعلام میکنن؛اگه به شاخص هاشون نگاه کنیم می بینیم کاملا ناجوانمردانه با ایران برخورد کرده اند!
حالا اینها مهم نیست؛
مهم اینه که حرف اصلی پست شما،کاملا درسته...ما ایرانیها باید یه کم نسبت به کشورمون متعصب باشیم...اون آمریکایی هایی که عاشق کشورشون هستند هم؛قطعا مشکلات زیادی دارند؛ولی عشق به آمریکا،باعث میشه نتونند اون مشکلات را ببینند...
منوتو،خیلی شبکه خوبیه...هیچ شبکه ای مستندهایی به خوبی منوتو پخش نمیکنه...تکشو روی دست کلیک(BBC) را هم زده،ولی یه جاهایی یه شیطنتایی میکنه که واقعا خیلی دردناکه!
ببخشید که اینقدر طولانی شد...
پست خیلی خوبی بود واسه همین کلی ذهنم را مشغول کرد...
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۲۰
ممنون بابت نقدت رفیق و ممنون که وقت میذاری و میخونی .
منم باهات موافقم و کامنتتو تایید میکنم .
۲۵ آذر ۹۴ ، ۱۶:۰۵
خب بنویس چندخط
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۱۳
عزیز باید کد نویسی بشه و بر اساس قالبت جایگذاری بشه و متاسفانه فرصتشو ندارم .
۲۶ آذر ۹۴ ، ۱۵:۱۴
جالب بود تو فکر رفتم مرسی
مسعود
۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۱:۱۰
خواهش عزیز ...
۰۱ دی ۹۴ ، ۱۷:۱۷
مشکل همینه
که اگر به فکر ایران عزیزمون هستیم پس خ.بی هاش رو بلند فریاد بزنیم و کاستی هاش رو پنهانی به گوش اون که باید برسونیم
و به اندازه خودمون سهیم باشیم در حل بحران ها!نه در اشتراک و نشر اونها
مسعود
۰۲ دی ۹۴ ، ۱۴:۳۴
کاملا موافقم باهات ...
۱۸ دی ۹۴ ، ۰۰:۴۴
خب سوال من اینه که چرا ما وطن پرست نیستیم ؟ مگه نوع انسان بودن ما چه فرقی با بقیه ی آدم های روی کره زمین داره که ما وطن پرست نیستیم و آن ها هستند ؟؟؟
این سوال واقعا ذهن منو درگیر کرده ما با ژاپنی ها ..با چینی ها چه فرقی داریم ؟؟
با چینی هایی که مدت ها فقر و سختی رو تحمل کردند تا تونستن کشورشون رو (در حالیکه از منابع انسانی زیاد در حال انفجار بود بدون اینکه منبع دیگه ای برای تامین این انسان ها داشته باشه) تبدیل به کشور امروزی کنن اما ما چه فرقی با اونا داریم ؟؟
ما به مسئولانمون بی اعتمادیم ؟
با دین مشکل داریم ؟
با چی مشکل داریم که باعث میشه اینهمه زیاد با مردم غیر ایرانی فرق داشته باشیم ؟
خیلی موقع ها به خودم میگم ..کشورم برای من چی کار کرده که من بخوام براش کاری بکنم ؟ ...نمیدونم ..
_______________________________________________________-
یه نکته ی اضافی داخل پرانتز: اونی که میخورن "قبطه " نیست و "غبطه" است جانم ..
و البته به گمانم که نه ..به قطعیت میگم" خرده پا ترین " خیلی درست تر از خورده پا ترین است ..موفق باشی
مسعود
۱۸ دی ۹۴ ، ۲۳:۲۰
نمیدونم چی بگم .
نظری ندارم ...
غلط املایی های ما هم داستانی شده ها :دی
۱۸ دی ۹۴ ، ۰۱:۲۰
یاد این آهنگ افتادم ..
قدیمیه و کیفیتش پایین ..اما شعرش معرکس
شاید هیچ ربطی نداشته باشه ..اما من به خوندن این متن یاد این شعر محمد علی بهمنی افتادم..
dl.irmp3.ir/data/song/Habib-Kharchang_Haye_Mordabi-(WWW.IRMP3.IR).mp3
مسعود
۱۸ دی ۹۴ ، ۲۳:۱۸
حتما دانلود میکنم و گوش میدم .
ممنون بابت معرفی ...
...
۲۰ بهمن ۹۵ ، ۱۴:۲۷
مسئولین که گند زدن با این رسیدگیشون، یکی هم میاد فیلم میگیره حرف دلشو حداقل تو فیلم میزنه، شما چرا جلوش در میاین؟
کف جوب ولیعصر سیمان ریختن قشنگ شه درختا خشک شد مجبور شدن قطعش کنن.
شما جای اینکه طرف مردم باشی از مسئولینه بی فکر دفاع میکنی؟
خائن شمایی با این پست.
مسعود
۲۳ بهمن ۹۵ ، ۱۱:۱۹
شما خوبی عزیزم :))

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی