برای تندرویان بی منطق !

  • چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ، ۲۳:۳۶ ب.ظ
  • روزنوشت
  • ۲۴۰۹ بازدید

هیچوقت اهل سیاست نبودم و نیستم چون هیچ چیز توش قطعی نیست . هیچوقت شما نمیتونی بگی من طرفدار فلانیم چون 100 درصد کارش درسته و از من از همین نصفه و نیمه بودنه واقعا متنفرم . به همین خاطر هیچوقت خودم رو درگیرش نمیکنم . من تو انتخابات امسال مثل سال های قبل شرکت میکنم و سفید موندن شناسنامم رو افتخار نمیدونم و از نظر من این یه وظیفه و دین هست که گردن همه ایرانی هاست . انتخابم هم با توجه به سابقه ایی که از دولت یازدهم دیدم باز هم آقای روحانی هست و از ایشون حمایت میکنم . این حمایت به معنی تنفر داشتنم از آقای رییسی نیست و برای ایشون هم به عنوان یه کاندید که حتی ممکنه رییس جمهور بعدی هم باشه احترام قائلم . این چیزیه که خیلی از تندروها چندین سال زمان میبره تا یاد بگیرن . یاد بگیرن که اینجا نه میدون جنگه و نه صحرای محشر . یه رقابت سالمه که باید خیلی چیزها توش رعایت بشه . وقتی یه کاندید رو انتخاب میکنید دلیلی نداره شروع به توهین به انتخاب یه نفر دیگه کنید ...
بگذریم . دیروز توی اینستاگرام مصاحبه با یه جوونی رو دیدم که خیلی برام جالب و در عین حال تاسف بار بود . یه جوون حدودا 25 ساله با پیراهن یقه بسته ، شلوار پارچه ایی ، تسبیح و صورت پر از ریش که کاملا نشون دهنده جبهه فکری و طرز تفکرش بود . یه مقوای بزرگ دستش بود که روش نوشته شده بود : " برجام ، ننگ بزرگ ! تحریم اصلا چی هست ؟ هواپیما نمیخوایم " توی مصاحبه اش هم مدام دولت رو میکوبید و میگفت ما رفتیم زیر بار ننگ و فلان . اینقدر برای این آدم تاسف خوردم که دوست داشتم یه روزی پیداش کنم و ازش این سوالهارو بپرس :
1 . تو خانوادتون مریض دیالیزی یا پیوندی دارین ؟ مریض سرطانی چی ؟ شده بری دنبال داروهای شیمی درمانیش بگردی و بهت بگن تحریمیم نمیاد تو ایران ، به زور بگردی قاچاقشو پیدا کنی 850 هزار تومن و بعد از یه ماه برسه دستت ؟ تازه آیا کار از کار گذشته یا نه هنوز مریضتون عمرش به دنیاست ؟
2 . تا حالا سوار هواپیما شدی ؟ تا حالا از نزدیک دیدی هواپیما رو ؟ یا نه اونو مخالف عقاید مسخرت میدونی و میگی این کارها تجمله ؟ شده باهاش پرواز کنی تا بفهمی حتی صندلی های سالم هم نداره و عمره همشون بالای 40 ساله ؟ بعید میدونم چون شما باید منتظر شتر وایسی بیاد و سوارت کنه تا مطابق با قوانین صدر اسلام برخورد کرده باشی .
3 . چیزی از کلمه تورم شنیدی ؟ چیزی شنیدی یا نه شما به یه جا وصلی و زیر باد کولر نشستی برات چه فرقی میکنه گوشت کیلویی 7 تومن باشه یا 70 تومن . شما بزرگترین دغدغه زندگیت تنظیم کردن قدم هات برای ورود با پای چپ به دستشوییه . نه شما درکش نمیکنی چون زندگیه انگلی داری . اون کارگر بدبخت که هر شب شرمندگی میذاره سر سفره خانوادش باید کار کنه تا شما بیای اینجا و مقواتو بگیری جلوت .
4 . خارج از کشور رفتی ؟ بعید میدونم جز سر کوچه تون جایی رفته باشی . رفتی ببینی چه چیزهایی اونجا در دسترس همه هست و تو اینجا باید به بدبختی تهیه شون کنی چون تحریمی ؟ نه ! اونجاها خوب نیست ! پر از فساده ! اونایی که میرن هم ...
باز هم نام ببرم ؟ یا کافیه ؟ برو ببین الان داروی 850 هزار تومنی شده 4 تومن و بیشتر مراکز درمانی گیر میاد . خانوادتو با خیال راحت سوار هواپیمای نو میکنی و دلت نمیلرزه که شاید این آخرین دیدارتون باشه . سوار هواپیمایی میشی که لایقشی . تورم 49 درصد رو روی عدد 9 نگه داشتن کم کار بزرگی نیست ، البته اگر ازش سر در بیاری . یه روزی هم گذرت به خارج از کشور خورد خیلی چیزهای اونجارو هم به مرور زمان اینجا خواهی دید ...
نکته بعدی هم اینه که انتظار معجزه از کسی نداشته باشین . یکم واقع بین باشین توی چهار سال نمیشه وضعیت 40 ساله رو تغییر داد . نمیشه گفت فلانی هم هیچ غلطی نکرد . این از نتونستنش نیست از نشدنش هست . شما مطمئن باشین آقای ایکس هم که امروز شعار نه به گذشته و فلان رو میده چهار ساله دیگه با این جمله که " هیچ غلطی هم نکرد " رو به رو خواهد شد ...

تعداد نظرات این پست [ ۲۹ ] است ...

۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۳:۵۰
خیلی احساس نزدیکی ای با این پست داشتم! یه حالت حرف دل داشت!
بابام داروسازه ،زمان دولت قبل میتونستم به وضوح ببینم که چقدر بهم ریخته ، هم به عنوان یه داروساز که غم مردم رو میدید و خوب وقتی بچه سرطانی با دارو هایی با قیمت میلیونی میومد و بیمه توان پرداخت پول داروشو نداشت یا عملش ،، میتونستم قشنگ افسرده شدنش رو ببینم و هم به عنوان یه شهر وند که فعالیت های اقتصادیش با بالا رفتن این تورم ها بیشتر کمر شکن شده بود تا پیشرفت!
گاهی حس میکنم که ما فقط چشمامون رو میبندیم و از یکی دفاع میکنیم و یکی رو میزنیم زمین و دستی دستی خودمون و مملکت رو به باد میدیم...
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۱۰
من و شما و افرادی که این چیزهارو از نزدیک دیدن متوجه این موضوع میشن نه امثال این آقایون ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۱۷
ممنون از پست پر از محتواتون :)

اینکه روحانی کاری کرد یا نه رو نمیشه صرفا با نگاه کردن به امسال فهمید! باید ببینیم چی تحویل گرفت و چی تحویل داد!!! و این همون چیزیه که بعضیا ازش فرار میکنن و یک ریز میگن اسم دولت دهم رو نیارین!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۰۹
کاملا موافقم باهاتون ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۲۹
موافقم باهاتون
لایک داشت واقعا...
💜💚
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۰۳
ممنون ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۲:۳۷
سلام. سوال 2 و 3 و 4؟ اصلا سوال بوند؟ یا فحش و تهمت و تحقیر
باشه. جبهه فکری مقابل شما که از قضا من و خیلی های دیگه در اون قرار می گیریم طبق حرف شما، وصلیم به جایی و زیر کولریم در عین حال تا سر کوچه نرفتیم و هواپیما هم از نزدیک ندیدیم. 
فقط کاش وقتی دارید میگید برای طرفداری از یک جبهه نباید به جبهه مقابل توهین کرد، دو دقیقه بعدش نیاید هرچی دلتون میخواد بارمون کنید و با نگاه تحقیرآمیزتون لگدمون کنید، بذارید به زندگی انگلی مون ادامه بدیم
مسعود
۱۱ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۲۶
من به کسی توهین نکردم خانوم سهیلا فقط چندتا سوال پرسیدم و خواستم اونایی که هم سو با این آقا فکر میکنن جواب بدن و من رو قانع کنن .
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۶:۱۳
نرود میخ آهنین در سنگ...
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۰۳
هییییییی ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۸
سلام 
من سعی کردم بی طرف باشم چون نه از سیاست و نه از اهل سیاست خوشم میاد 
و اگر از زمانهای دور و تاریخ نگاه کنیم هیچ دولتی نیامده که دولت قبلش رو تقویت و یا تایید کنه 
و همه سعی دارن دولت قبل رو بکوبن که بگن ما بهتریم 
ما قضیه مون شده قضیه خونه و مستاجر و صاحبخونه  متاسفانه هر کی میاد مستاجری بیش نیست و مستاجر انقدر دلش برای خونه نمی سوزه الا منصف باشه و خدا ترس باشه و فقط به فکر منافع خودش نباشه 
در ضمن هزار بار این شعر رو با صدای بلند می خونیم و سینه سپر می کنیم بنی ادم اعضای یکدیگرند ولی من تو این چند روز دیدم این اعضا که این همه گفتیم دارن از هم تیکه پاره میشن 
و در ضمن اون بنده ی خدا یک ادم بی منطقی بیش نیست و بس 
موفق باشین قلم زیبایی دارین
مسعود
۰۷ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۰۵
کاملا با حرفتون موافقم . ممنون که وقت گذاشتین و ممنون بابت کامنت خوب و مفیدتون ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۵۱
هی بعد بگو من سیاسی نیستم. پس اینا چیه نوشتی دکترجان!؟ هر آدمی بالقوه سیاستمداره دیگه :))
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۴
نادمم :))
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۲:۱۸
حرفاتون بسیار زیبا و منطقی بود
متاسفانه جامعه ی ما آگاهی ندارن و چون به سطح فرهنگی و‌علمی و ... متوسطی نرسیدن هنوز تو باتلاق جهالت دست و پا میزنن
وقتی یک جامعه سال هاست که داره ادای مدرنیته رو در میاره و در عین حال تویه سنتی بودن غرق شده و حاضر نیست دست از افکار پوچ و خرافات برداره آدم میمونه چی بگه...
حرفا اونفدر زیادن که نمیدونم از کجا شروع کنم با اینکه میدونم یه دفتر کاملا بازه.‌‌..
وقتی برای کسی که کمی حسابداری و اقتصاد خونده بگید یارانه ۲۵۰٫۰۰۰ خنده مون میگیره چون میفهمیم یعنی بنزین ۸٫۰۰۰ی
وقتی میگن اشتغال ۷میلیونی و... چقدر حرفای خنده داریه برامون
من هم جبهه گیری یا طرفداری نمیکنم از کسی اما کاش بدون سنجش حداقل اظهار نظر نکنیم

طولانی شد ببخشید🙈🙈🙈

مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۴
طولانی ولی خیلی پر و جمع و کامل .
ممنون بابت اینکه وقت میذارید و میخونید ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۲۸
این مصداق همون کسیه که خودش رو زده به خواب و نمیشه بیدارش کرد. حتی اگه خودش این زجرهارو کشیده بود و تحملش کرده بود باز همین صحبت هایی رو میکرد که توی اون ویدئو دیدی. :|

مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۰:۵۲
دقیقا همینطوره !
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۰:۰۳
نامزد ها و طرف داراشون تا جایی قابل احترام هستن که حقوق دیگران رو صلب نکنن ، متاسفانه مشکل آدم ها نیستن ، مشکل تفکرات آدم ها هست.
خیلی ساده است ، ببینید بنر کدام نامد بیشتر پاره شده ، طرف مقابل اون نامزد اگه رای بیاره در آینده مشکللت رو به همین روش حل خواهد کرد!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۳
دقیقا همینطوره .
باهات موافقم یک آشنا جان ...
۲۸ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۱:۵۰
ایکاش اون  جوونی که تو اینستا مقوا گرفته بود دستش گذرش به اینجا هم میفتاد .هر چند به نظرم نتیجه ش همون نتیجه ی کوفتن میخ آهنین بر سنگه . 
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۳
کاش بود توجیهش میکردیم :))
۲۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۱۲
چقد این پست خوب بود!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۲
ممنون ...
۲۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۰:۴۷
نمیدونم ما کی می خوایم به این بلوغ فکری برسیم که ضمن طرفداری از کاندید محبوبمون به دیگری توهین نکنیم!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۲
بعید میدونم نسل بشر تو این یه مورد اصلاح بشه ...
۲۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۰:۲۰
تا حالا با هیچ متنی انقدر موافق نبودم
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۱
مخلصم ...
۲۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۲:۰۱
سلام خیلی ازطرزفکرتون خوشم اومد:)
خیلی!
این متن روبااجازتون کپی کردم!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۱
قابل دار نیست ...
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۲۴
به این ادما میگم گربه صفت.
به امید پیروزی اقای روحانی.

مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۱
واقعا !
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۳۷
کاشکى بفهمن اینا رو ولى متاسفانه نمیفهمن 
خدا رو شکر روحانى شد 
تا ١٤٠٠ با رو حا
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۰:۵۲
خداروشکر واقعا ...
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۷:۱۸
یکی دو نکته.
شاید از علم پزشکی سررشته ای داشته باشید. در این صورت واقعا متعجب کننده است حرف های شما. پیشرفت کشور در پزشکی محصول 4 سال است؟ محصول واردات دستگاه دیالیز است؟ پیشرفت پزشکی کشور ارمغان پیشرفت علمی است. پیشرفتی که توی چشم ترین ارمغان دیگرش همین صنایع موشکی ماست. پیشرفت های کشور را به نفع یک نفر مصادره نکنیم.
نکته بعد اینکه. شما چند بار سوار هواپیما شدید؟ میدونید هواپیما هایی که وارد کردیم چه مدلی بود؟ این هواپیما ها باید حداقل 4 ساعت پرواز داشته باشند تا خریدشان صرفه اقتصادی داشته باشد. 4 ساعت میدانید یعنی چه؟ یعنی تهران پاریس. تهران رم و ... . پرواز های داخلی ما حداکثر دو ساعت می شود؟ چند درصد مملکت پرواز های تهران به ناف اروپا دارند ؟ بی مطالعه بی احترامی نکنیم.
مورد بعدی دو بخش است. اول توهین به گروهی ست که مقید به مستحبات هستند. مثل شما که میید به واجبات اصول دین هستید اما اینها مستحبات را هم رعایت میکنند. من نماینده آنها نیستم. اگر ندیدیدشان روز قیامت باید با آنها تسویه حساب کنید. تورم اما بحث خوبی ست. 49 درصد؟ کدام آمار ؟ کدام سازمان؟ کدام دین؟ تورم بار اقتصادی زیادی دارد. توضیحش اینجا نمی گنجد. ساده اما ، قدرت خرید مردم چطور است ؟ اگر بهتر شده ، شکر. اگر نه ، ... .(قضاوت با حضرت عالی)
کارگرگران بدبختی که شما حنجره آنها شده اید ، در شهری بیخ گوش من ، بر سر کسی که حمایتش میکنید، فریاد کشیدند . بگذارید هر کس حرف خودش را خودش بزند.
آزادی های مدنی که برای خارج اشاره کردید، اگر منظورتان هدیه های لیبرالیسم به جوامع ارزش زدایی شده ست ، هیچ وقت امل انقلاب ما نبوده است. انقلاب شما را نمیدانم.
و حرف آخر. گفتید 40 سال وقت برای درست شدن اوضاع لازم است. اینبار کاملا درست گفتید. یک اقتصاد دان بزرگ میگوید"هر اقتصاد(هر چقدر هم فاجعه) با گذر زمانی به تعادل می رسد. خود به خود و ساده" اما اقتصاد دان دیگری میگوید"بله می رسد. اما نه وقتی ما زنده ایم" اقتصاد کشورمان اگر به حال خودش رها شود هم آخر سر به تعادل می رسد. مدیریت اما ثابت تعادل را افزایش می دهد. مدیریتی که بعضی ها باورش نمیکنند.
مسعود
۲۳ خرداد ۹۶ ، ۰۰:۰۸
فکر کنم من این کامنت رو بی جواب بذارم بهتره :)
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۸:۵۸
این پستو دوست داشتم.
البته این "یه سریا" اکثرشون میدونن چه خبره،به علی چپ میزنن خودشونو.
میدونی،دیدم این "نوع" رو که آرزوهای بزرگ داشتن رو حماقت و ابلهیت میدونن.بیرون رفتن با رفیقو هرزگی،به چند زبان صحبت کردنو اجنبی.با منطق و علم و فرمولم راضی نمیشن.:)
نمیشه گفت خدایا شرشونو کم کن،باید گفت به ما صبر بده و اونا رو تغییر.
واقعا سخته زندگی با این ادما.
ببخشید عصبانی شدم:|

فک کنم بدتر نشدن اوضاع رو باید تبریک بگم.
تبریک که چهار سال احتمال دردسرامون کم شده.
و تشکر از هم رایی دوستان
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۰
با منطق و علم و فرمول هم راضی نمیشن رو خیلی خوب اومدی ! همینشو حرض منو در میارن دوست دارم بزنم لهشون کنم .
واقعا تبریک ...
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۹:۵۳
لحنتون نا امیدم کرد ،اصلا ازتون توقع نداشتم
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۲۲
عقاید هر کس باید مختص خودش باشه ...
۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۹:۵۴
لحنتون نا امیدم کرد،اصلا ازتون توقع نداشتم
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۲۰
عقاید هر کسی باید مختص به خودش باشه .
۳۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۴۱
ادم خوشحال میشه هم فکراشو میبینه:)
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۲۰
و همچنین وقتی میبینه خواننده هایی مثل شماها داره ...
۰۲ خرداد ۹۶ ، ۱۰:۳۱
لایک داشت واقعا. کاملا منطقی.. البته که تندروها حتی تعریفشون از منطق هم متفاوته!
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۱:۱۹
دقیقا همینطوره !
۰۲ خرداد ۹۶ ، ۲۳:۴۳
آخ که حرف دل ما رو زدی دمت گرم داداش
مسعود
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۱۰:۵۰
قربانت :*
۱۰ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۱۷
این پست رو الان دیدم ..
میشه کلمه ی تندرو رو بردارین ؟ 
ماهم جزو اون دسته از افرادیم که بهمون تند رو میگن :(
چرا تخلفات رو نمیبینید ..
اینایی که میگین قبل انتخابات هست ..
چرا با وجود تخلفاتی که صورت گرفت سطل آشغالی سوخته نشد .. جنگ و درگیری ای صورت نگرفت .. چرا آقای رئیسی اعلام نکردن تقلب شده !!
واقعا ما تندرو هستیم ؟
اینکه آقای رئیسی رای نباوردن به علت سکوتشون بود اینکه نتونستن در مقابل تهمت هایی که رقیبشون پشت سر هم و حتی در جمع طرفداراشون تخریب میکردن ..
اگه حضرت آقا رو قبول دارید .. ببینید خودشون میگن باید این الفاظ برداشته بشه ..
در حد پاسخ دادن به سوالاتون نیستم ولی 
همیشه میگن پیشگیری بهتر از درمان هست ..
کشوری مثل کره ی شمالی رو مثال میزنم اونم درست مثل ما .. آمریکا قشنگ تحریمشون کرده .. با این وجود انرژی هسته ایشون فعاله .. کشوری هست که متکی به کشورهای دیگه نیست ..
وقتی به جوونها بها داده بشه وقتی به اختراعات و نظریاتشون توحه بشه .. نه مشکا بیکاری به وجود میاد و نه موارد دیگه 
ایران نشون داده که برای همون داروعی که برای سرطان ساخته میشه دانشمند و تحصیل کرده داره خودتون نگاه کنید چقدر از این متخصصین ایرانی داروهای جدید و دستگاه های جدید در  خارج از کشور اختراع و ثبت میکنن ..
چرا از این افراد استفا ه نکنیم و به خارج از کشور برن و چیزهایی که مال ماست رو برای کشورهای دیگه به ثمر برسونن ..
ایران اگه به دانشجوها و قشر تحصیل کردش توجه بیشتری داشته باشه دیگه مجبور نیست متکی به کشورهای دیکه باشه ..
من در این دولت یازدهم این توجه رو ندیدیم ..
پول همین داروعی که شما میگید چجوری به دست میاد ؟ شما سری به شرکتهای قدیمی که همه به علت واردات بی رویه ی کالاهای کشورهای دیگه بسته شدن زدین ؟ میدونید حداقل ۲۰۰۰ کارگر شرکت داخلی داروگر برشکست شدن ؟
چند روز پیش خانومی گفتن من به آقای روحانی رای دادم فقط بخاطر اینکه اگه به کشور دیگه ای رفتم بگم فلانی رئیس جمهورم بود ذوق کنن :))
..
..
من سال ۹۰ تا ۹۲ خارج از کشور زندگی کردم دوست داشتم بهش میگفتم یه کتاب ۴۰۰ صفحه ای در مورد آقای احمدی نژاد نوشته بودن ..
و یک کتاب با موضوع ابرقدرت های جهان را بشناسید اگه اشتباه نکن یه همچین موردی بود ..
عکس آقای احمدی نژاد رو کنار آقای اوبامایی قرار دادن که از نظر اکثر ما ایرانی ها رئیس جمهور خاص و موفقی بود .. لازمه بگم روی این جلد فقط عکس ۴ نفر بود ..
نمیخوام از دولت احمدی نژاد تعریف کنم که ۴ سال آخرش بدترین دوران رئاست جمهوریش بود ..
..
..
استاد زبانم آمریکایی تبار بود و علاقه ی زیادی به سیاست داشت اولین باری که بهش گفتم ایرانی هستن کلی ذوق کرد .. ایران رو با احمدی نژادش میشناخت سریع گفت احمدی نژاد همون مرد قوی ای که در برابر اوباما وایستاد .. اون مرد شجاعیه .. ایران کشوره قوی ای هست .. حرفاش هنوز تو گوشم هست اون موقع چقدر از ایرانی بودنم لذت بردم ..
اما وقتی اومدیم ایران تنفر شدیدی بهش پیدا کردم و هر چه بیشتر پیش میرفت تنفرم بیشتر میشد ..
کشوری که رفتم آفریقای جنوبی هست .. اگر نمیدونید چه کشوری هست حتما در گوگل سرچ کنید :) دانشگاهش فک کنم ۱۰امین دانشگاه برتر جهان باشه .. رو عددش مطمعن نیستم :))
..
..
من به اخلاق رای دادم .. نه به تخریب 
رئیس جمهور یک کشور باید همه مردم رو به یک چشم نگاه کنه نه اینکه بگه " ۱۶ ملیون جنگ طلب !! "
سایه ی جنگ رو "ما از سر مردم کم کردیم " شما ؟؟ یه لحظه دلم برای مدافعانی سوخت که تمام رئیشون برای آقای رئیسی بود .. آقا چندین بار تو صحبتهاشون گفتن که مردم سایه ی جنگ رو از سر این کشور کم کردن ..
من طرفدارای زیادی از آقای روحانی دیدم که مدافعان رو پول دوست خطاب میکردن در صورتی که فیش حقوقیشون رو حتی یک لحظه هم نگاه نکردن ..
دلم برای آرمیتایی سوخت که به علت نابغه بودن پدرش دیگه حس پدری رو تجربه نمیکنه .. بیش دلم سوخت که انرژی هسته ایمون رو دقیقا بعد از توافق اهدا کردیم و راکتورها رو بستیم ولی بعدش چی شد ؟!
کاری به دولت دهم و نهم ندارم دولتی که برای من مهم هست دولت دوازدهم سیزدهمی هست که خودم قراره رای بدم ..
نظر شما واقعا محترم ولی وقتی دیدم تندرو کنار پستتون بود !! واقعا ناراحت کننده بود ..
+
ببخشید زیادی حرف زدم حلال کنید :دی
مسعود
۱۰ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۴۶
ممنون بابت کامنت کامل و جامع و قشنگتون و ممنون از اینکه وقت گذاشتین و برام نوشتین .
با تمام حرف هاتون موافقم ولی این رو هم باید بدونید که قطع ارتباط با دنیا یعنی بازگشت به عصر حجر .
اینکه ما خودمون میسازیم به کسی نیاز نیداریم یه داستان واسه منو شماست همه میدونیم این چیزها شدنی نیست . آقایون فرمودن هواپیما نخرین پولشو بدین سپاه میسازه ! به همین راحتی ؟ اینقدر آسونه ؟ چرا همه کشورها نمیسازن پس ؟ چرا همه برای ساخت موتورش به آمریکا وابسته ان ؟ این یعنی چی ؟ یعنی بدین ما پولارو بخوریم به خارجیه ندین . بله منم بودم میگفتم ارتباط با دنیا قطع .
مورد بعدی هم شما اخبارو دنبال کنید میبینید آقای رییسی هم کم ساکت نشستن و داره به همه چیز اعتراض میکنه ولی اعتراضش وارد نبوده .
۱۵ خرداد ۹۶ ، ۰۲:۰۰
ممنون از توجهتون و اینکه وقت گذاشتین و مطالب رو خوندید :)
سپاه .. تا حالا از قشر سپاهی شما اختلاص و دزدی دیدید ؟! راستش من ندیدم .. یا نشنیدم کسی از سپاهی ها اختلاص گر  بوده باشه ! اگه شما شنیدید به منم بگید ..
به فرض که این فرضیه ی شما درست باشه .. شما این امنیت و آسایشی که دارید رو مدیون چه کسایی هستید ؟! کدوم افراد زمان جنگ خودشون رو آماده میکنن و جونشون رو کف دستشون میذارن تا جون مردم های عادی به خطر نیفته ..
پول از جون براشون عزیزتز هست ؟!
به شما بگن ۱۰۰ میلیارد بهت میدیم و برو در مقابل داعش بایست این کار رو انجام میدین ؟!
سپاه ارگانی هست که افراد متدین و انقلابی توشون دیده میشه بیشتر از ارگانهای دیگه ..
موشک های سپاه رو دیدین ؟! اگه قرار به بحور بخور بود الان موشکی نداشتیم ♡ یکم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم .. من افرادی از همین سپاه .. همین سردارهایی که مردم بهشون میلیاردر میگن همینارو میشناسم که حتی مبل هم ندارن مبل که هیچ گوشی هوشمند و .. ندارن تنها ماشین دارن :) 
میدونستین بهشون عیدی ندادن امسال ؟! میدونستین حقوقشون رو کم کردن ؟! میدونید دارن تضعیفشون میکنن ؟! خواهشا سپاه بشناسیم .. نه سپاهی نماهارو ..
آقای رئیسی با دیدن تخلفات اعتراض کردن و گفتن رسیدگی بشه بهشون و رسیدگی شد ایشون حرف از تقلب شدن یا نشدن نزدن .. فقط گفتن به تخلفات رسیدگی بشه که مجلس هم گفت با متخلفین مقابله میشه و برحورد جدی میکنن باهاشون ..
بله اخبار رو از کانال رسمیشون دنبال میکنیم .. 
منظور از ساکت بودن اینکه در مقابل حرفهایی که رقیبشون زدن سکوت کردن .. قرار بود مناظره ی دو نفری بین آقای رئیسی و روحانی صورت بگیره که متاسفانه صورت نگرفت ..
نمیدونم .. ولی کاش واقع بینانه نگاه کنیم به همه چی !! کاش حرفهای همرو بشنویم .. کاش از این جناح و اون جناح حرف نزنیم ..
من شاید باورتون نشه دوره ی انتخابات هر دو کانال رو دنبال میکردم هم کانال آقای روحانی رو هم آقای رئیسی که ببینم کی حرف راست و میزنه و کی دروغ .. حتی تا دیقه ی ۹۰ هم همه ی پیامهای کانالهاو دنبال میکردم ..
یکم حرفهای طرفداران رقیب رو هم بشنوید ..
آینده ی کشورمون و بچه هامونُ در نظر بگیرید ..

مسعود
۲۳ خرداد ۹۶ ، ۰۰:۰۹
نه حقیقتا من سپاهی ندیدم این مدلی که شما میگین :) فقط با چشم دیدم تو هر کاری که پول بوده سپاه وارد شده و نابودش کرده تا بگیره دست خودش . نمونه اش همین پروژه های عمرانی قرارگاه خاتم .
اختلاس و دزدی مگه باید برداشتن پول و فرار کردن باشه ؟

۱۷ خرداد ۹۶ ، ۰۷:۲۰
آقا یه سوال !!!!!!!!!!
مگه غیر اینکه همه برای این ایران عزیزمون قصد تلاش داریم ؟؟
برای این جمهوری اسلامی 
از هر طرفی که باشی می خواییم ایرانمون رو آباد کنیم 
جمهوریمون رو با ثبات تر کنیم
اسلاممون رو بیشتر پیاده کنیم

مگه غیر ایناس ؟

پس چرا یک رقابت سالم انجام نمی شود ؟؟؟؟
من به هیچ کدام از طرفین کاری ندارم..
من به این توهین ها و بی احترامی ها که از دوطرف به هم دیگه وارد می‌کنن کار دارم ؟؟؟؟
به دو طرف انتقاد دارم که این چه وضعیه که ساختید بابا !!!
من در هر دو طرف توهین ها می بینم و این درد آور است
و حتی در پست شما که ادعای کردید توهین نمی کنید ولی متاسفانه از همین تیتر شما فراوان توهین می بارد تا بطن و ظاهر متن تون.

بابا دست بردارید از این احساسی بازی ها و توهین کردن ها ..... یکم با فکر ادامه بدهیم ... با تفکر ...

چرا با توهین باعث می شوید که اگر کسی اشتباه می کرد فکر بازگشت هم نکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در مواجه با هم دیگر باید سعی داشت که تفکر فرد را بشناسیم .... نه آن که معاندانه برخورد کنیم 
من با هر دو طرف هستم .....

با عرض معذرت که طولانی شد.
مسعود
۱۷ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۲۳
من به کسی توهینی نکردم و هیچ کاندیدی رو حق ندونستم . توی پست هم اعلام کردم بر اساس دانسته های خودم آقای روحانی رو انتخاب میکنم و هیچ حرفی از اینکه شما هم بیاین به فلانی رای بدین نزدم .
بعدم کسی این نوشته ها بهش برمیخوره که با اون آقای محترم پلاکارد به دست هم عقیده باشه :)
۲۲ تیر ۹۶ ، ۰۶:۳۴
سلام

یعنی الان شما میفرمایین آقای روحانی تورم رو نگه داشته؟
کارگرا هم همه کار دارن؟ 
دیگه وضعمون هم عالیه
بریم هواپیما سوار شیم .

خوش بحالت کجا زندگی میکنی؟ که میبینی روحانی این کارا رو کرده؟
مسعود
۲۲ تیر ۹۶ ، ۱۰:۰۷
شما از اسمت معلومه وضعیتت به چه صورته جناب بیکار :)
شما هر وقت با مطالعه تشریف آوردین جلو بنده جوابتونو میدم ..
۲۲ تیر ۹۶ ، ۰۶:۳۴
سلام

یعنی الان شما میفرمایین آقای روحانی تورم رو نگه داشته؟
کارگرا هم همه کار دارن؟ 
دیگه وضعمون هم عالیه
بریم هواپیما سوار شیم .

خوش بحالت کجا زندگی میکنی؟ که میبینی روحانی این کارا رو کرده؟
مسعود
۲۲ تیر ۹۶ ، ۱۰:۰۶
شما از اسمت معلومه وضعیتت به چه صورته جناب بیکار :)
شما هر وقت با مطالعه تشریف آوردین جلو بنده جوابتونو میدم ..

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی